Sibīrijas kazaku masāža

Tā ir īpaša sistēma, kas balstīta uz vilkšanas, stiepšanas, vērpšanas un piespiešanas paņēmieniem, ar kuru palīdzību noņem muskuļu un saišu saspringumu un palielina locītavu kustību brīvību. Masiera iedarbība līdz ciešamu sāpju līmenim mobilizē nervu darbību, kas savukārt veicina vispārēju organisma atjaunošanos un visu tā sistēmu darbības harmonizēšanu.

Atkarībā no pacienta stāvokļa masiera darbības var būt:

1) vieglas un atveseļojošas;

2) ekstremālas – t.i. tādas, kas atmodina snaudošos smadzeņu apvidus, aktivizē limbisko sistēmu un ievērojami uzlabo muskuļu un saišu elastību un kustīgumu.

Pirmajā gadījumā pacients pēc masāžas jutīsies atslābināts, atpūties un piepildīts ar enerģiju. Seanss var ilgt no vienas līdz divām stundām. Masieris pielieto vērpšanu, stiepšanu, vilkšanu ar iedarbību uz 3 vai vairāk locītāvām vienlaicīgi, papildus manipulācijas ar ritmisku izplaukšķināšanu un ar spiedieniem iedarbojoties uz pacienta ķermeni. Ķermeņa savērpšanas brīdī notiek iedarbība uz dziļajiem skeleta muskuļiem, kas nav iespējams, pielietojot standarta – klasisko masāžu metodes. Notiek visa ķermeņa dziļo muskuļu pakāpeniska relaksācija un atgriešana normālā funkcionālā stāvoklī. Iedarbojoties uz īpašajiem refleksorajiem punktiem, kuri atbildīgi par organisma sistēmu un orgānu darbību, tiek sasniegts papildus atveseļojošs efekts. Vienlaicīgi, aktivizējot enerģētiskos kanālus, mainās nervu un sirds – asinsvadu sistēmu darbība, – tiek akivizētas kolaterālās sistēmas – parasti pasīvā stāvoklī atrodošies perifērie asinsvadu atzarojumi. Pastiprinoties asins plūsmai, muskuļi atbrīvojas vēl dziļākos slāņos.

Otrais paņēmiens derīgs tiem, kas vēlas atklāt tās iespējas, kuras parasti atmostas cilvēkā tad, kad viņš atrodas uz dzīvības un nāves robežas. Vēlēšanās  pa īstam izglābties stresa situācijā atmodina cilvēkā snaudošās virsspējas.

Metodes pamatlicējs ir Vladislavs Ščebeņkovs (kazaku pēcnācējs, medicīnas zinātņu kandidāts, PAHM (krievu val.) augstskolas profesors).